Zámek Duchcov

Zámek Duchcov je barokní zámek s klasicistní úpravou z počátku 19. století.  Původně renesanční sídlo z konce 16. století byl do poč. 18. století rozšířen barokně a počátkem 19. století upraven klasicistně. K zámku přiléhá rozsáhlý anglický park a zahrada ve francouzském stylu.

Zámek vlastnil šlechtický rod Lobkoviců a po nich rod Valdštejnů, nyní je zámek ve vlastnictví státu. Tvoří dominantu stejnojmenného města Duchcov, které leží 5 km jihovýchodně od Oseku. Zámek uchovává znamenitá díla barokního malířství a jedinečné exponáty nábytkářského umění. Z pobytů řady slavných osobností je nejznámější působení legendárního italského dobrodruha G. G. Casanovy, který na Duchcově, jako knihovník, strávil poslední roky svého života. Na výzdobě prostor zámku a zahrady se podíleli významní představitelé barokního umění – Matyáš B. Braun a Václav V. Reiner.

 

K zámku do Duchcova se dostanete vlakem po trase U12, do stanice Osek a dále autobusem č. 122 Dopravní společnosti Ústeckého kraje, nebo autobusem č. 141 a 143 Arriva City s.r.o., kde platí tarif DÚK. Cesta autobusem trvá do 10 min.

Více informací zde: https://www.zamek-duchcov.cz/cs

Zpět na přehled