Naše vozidla

Nastupte a pojeďte s námi!

Srdečně vás vítáme na palubě vozu společnosti Die Länderbahn a přejeme vám příjemnou cestu.

Z pověření Ústeckého kraje přebírá naše společnost dopravní výkony na třech tratích, a to linky U12, U14 a T7. Po dobu deseti let trvání této zakázky zajistíme mobilitu v regionu, přičemž naší prioritou je vás bezpečně, pohodlně a včas dopravit do vaší cílové destinace.

Během minulého roku jsme se intenzivně připravovali na provoz tak, abychom ho mohli zahájit k datu změny jízdního řádu v prosinci 2019. Intenzivní zaškolení a zácvikové jízdy, které předcházely zahájení provozu, nás na nový start dostatečně připravily.

Provoz je zajištěn celkem osmi vozidly řady 654 známými jako "Regiosprinter". Tato bezbariérová vozidla dokáží jet rychlostí až 110 Km/hod a kromě velkých panoramatických oken disponují také bezbariérovým WC, což ocení cestující se sníženou pohyblivostí. V následujících dvou letech projdou vozidla rozsáhlou modernizací interiéru. Původní sedadla budou nahrazena novými, budou potažena novou látkou a navíc budou nastaveny opěrkami. Moderní audiovizuální systém vás bezpečně navede do vašeho cíle a USB zásuvky s Wi-Fi připojením vám zpříjemní čas strávený na cestě. O veškerý další komfort se postará posádka ve vlaku, která je vám připravena vždy kromě prodeje jízdních dokladů, ochotně poradit a poskytnout další informace.

O provoz a vaše pohodlí se nyní stará celkem více než 80 zaměstnanců, kteří zajišťují nejen prodej jízdenek ve vlaku, ale také informovanost cestujících, dalšími zaměstnanci jsou obsazeny pokladny v Lounech a v neposlední řadě jsou tu pro vás i zaměstnanci, kteří vedou organizaci a provozování drážní dopravy.

 

Vnější lak vozidla

Vnitřní audio-vizuální informační systém

Čelo rekonstruovaného vozidla

Vnější lak vozidla

Nově čalouněná sedadla s opěrkami