Služby pro cestující

Průvodčí ve vlaku

V každém vlaku Die Länderbahn vás budou doprovázet milí a vstřícní průvodčí. Jejich úkolem je pomoci a poradit našim cestujícím. U průvodčích bude také možno přímo zakoupit jízdenky.* 

Máte zájem o informace týkající se výhodného cestování, tipů na výlety nebo možných přípojů? Zeptejte se našich průvodčích! 

*Informujte se prosím o pravidlech pro nákup jízdních dokladů v oblastech jednotlivých integrovaných doprav.

Bezpečně uložena vaše cestovní zavazadla

V prostorech pro uložení zavazadel nad sedadly naleznete dostatek místa pro vaše příruční zavazadla. Menší zavazadla lze uložit také pod sedadly a mezi nimi. Chodbičky prosím nechávejte volné. Větší zavazadla uložte prosím ve víceúčelovém prostoru. Zde prosím zajistěte zavazadla pásy, které jsou zde k dispozici.

Platba za jízdní doklady ve vlaku

Vážení cestující,

za jízdní doklady ve vlacích je možno platit hotově, platební kartou nebo bezkontaktní čipovou kartou DÚK.

V případě, že na trati není dostatečné pokrytí signálem nebo v případě nenavázání spojení terminálu s bankou prosíme o pochopení, že v tomto případě nelze za jízdné platit bezhotovostně. Průvodčí tak má možnost Vás požádat o platbu v hotovosti.

Výňatek ze Smluvních přepravních podmínek společnosti Die Länderbahn CZ s.r.o.:

"Cestující musí mít připraven k platbě za jízdenku přiměřený finanční obnos. Průvodčí nemá povinnost přijímat a rozměňovat bankovky nad 1.000 CZK nebo poškozené peníze."

Děkujeme, že máte pro toto opatření pochopení.

Váš tým Länderbahn