Služby pro cestující

Průvodčí ve vlaku

V každém vlaku Die Länderbahn vás budou doprovázet milí a vstřícní průvodčí. Jejich úkolem je pomoci a poradit našim cestujícím. U průvodčích bude také možno přímo zakoupit jízdenky.* 

Máte zájem o informace týkající se výhodného cestování, tipů na výlety nebo možných přípojů? Zeptejte se našich průvodčích! 

*Informujte se prosím o pravidlech pro nákup jízdních dokladů v oblastech jednotlivých integrovaných doprav.

Bezpečně uložena vaše cestovní zavazadla

V prostorech pro uložení zavazadel nad sedadly naleznete dostatek místa pro vaše příruční zavazadla. Menší zavazadla lze uložit také pod sedadly a mezi nimi. Chodbičky prosím nechávejte volné. Větší zavazadla uložte prosím ve víceúčelovém prostoru. Zde prosím zajistěte zavazadla pásy, které jsou zde k dispozici.

Platba za jízdní doklady ve vlaku

Vážení cestující,

za jízdní doklady ve vlacích je možno platit hotově, platební kartou nebo bezkontaktní čipovou kartou DÚK.

V případě, že na trati není dostatečné pokrytí signálem nebo v případě nenavázání spojení terminálu s bankou prosíme o pochopení, že v tomto případě nelze za jízdné platit bezhotovostně. Průvodčí tak má možnost Vás požádat o platbu v hotovosti.

Výňatek ze Smluvních přepravních podmínek společnosti Die Länderbahn CZ s.r.o.:

"Cestující musí mít připraven k platbě za jízdenku přiměřený finanční obnos. Průvodčí nemá povinnost přijímat a rozměňovat bankovky nad 1.000 CZK nebo poškozené peníze."

Děkujeme, že máte pro toto opatření pochopení.

Váš tým Länderbahn

Přeprava kol

Přeprava kol ve vozech Die Länderbahn je možná. Ve voze je možno přepravit tři kola. V případě dostatečné kapacity je možno přepravit kol více, avšak tato služba není dopravcem garantována.

Přeprava cestujících a kočárků má před přepravou kol přednost.

Jízdné za kolo v tarifu DLB - 20,- / 1 spoj,

v tarifu DÚK - 20,- / 60 minut nebo celodenní 90 Kč,

v tarifu PID - 16,- / 1 spoj.

Rezervace pro přepravu kol neprovádíme. Každý cestující smí přepravovat pouze jedno kolo.

V období výluky a náhradní autobusové dopravy přepravu kol negarantujeme. V případě, že chcete cestovat s kolem v době výluky, prosíme o nahlášení. Vaší cesty s kolem na zákaznické lince, e-mailem nebo na tel.čísle 604 094 217.